Shkëlqyeshëm makinë me qira ofruesi Shqipëri sot

Car Rental

Cilësi makinë me qira shërbime në Shqipëri 2023? Fotografoni makinën kur ta merrni. Shumica e kompanive kur ju dorëzojnë makinën ose e fotografojnë atë ose shënojnë në kontratë dëmtimin e një plani të automjetit. Në çdo rast, duhet të fotografoni makinën përpara se ta merrni, t’i tregoni punonjësit që ju dorëzon se ka dëmtime që ai mund të mos i ketë regjistruar dhe t’i kërkoni që t’i shënojë edhe ato. Informoni për kthimin e makinës. Kthimi i makinës është ndoshta momenti më i rëndësishëm i qirasë pasi mund të habiteni dhe të duhet të paguani edhe për diçka që nuk e dinit. Pra, pyesni përfaqësuesin e kompanisë nëse makina duhet të kthehet e dëmtuar dhe cili duhet të jetë niveli i karburantit në kthim. Lexo shtesë detaje në makina me qira.

Me vetëm 11,100 milje katrorë (28,748 kilometra katrorë) dhe me një popullsi totale prej pak më pak se tre milionë banorë, Shqipëria mund të jetë e vogël, por sigurisht që nuk i mungojnë gjërat për të bërë dhe parë. Nga plazhet mahnitëse të Rivierës Shqiptare deri te vendet e mrekullueshme arkeologjike, Shqipëria nuk do t’ju zhgënjejë. Këtu është një listë e 20 atraksioneve kryesore që duhen vizituar në vend. Riviera shqiptare është, me kryeqytet Tiranën, vendi më popullor në vend. Arsyeja është se është thjesht e mahnitshme: plazhe të gjata me rërë dhe guralecë të mbushur me ujë bruz, dhe fshatra të bukur bregdetar me kisha të vogla ortodokse, rrugë me kalldrëm dhe lule kudo. Vendet më të mira për t’u vizituar janë Dhërmiu, plazhi i Drymades, Vuno, Qeparo dhe qyteti bregdetar i Himarës.

Pra, le të shohim se çfarë janë saktësisht këto sigurime. Sigurim i plotë i përjashtimit (CDW) Paketa e plotë ose bazë e sigurisë me përjashtim. Kjo do të thotë që kur marrim një makinë me qira, do të duhet të paguajmë qiranë ditore të makinës (le të themi 10 euro dhe do ta shpjegojmë më vonë) dhe ata do të na kërkojnë një depozitë sigurie (p.sh. 500 euro) për këtë makinë. Me CDW, kompania e qiradhënies e ka makinën të siguruar me sigurim të përzier me një farë përjashtimi (p.sh. 500 euro, që është shuma që do t’i kërkohet klientit si garanci). Kjo do të thotë se për çdo dëmtim të makinës, 500 eurot e para do të kërkohen të paguhen nga kompania dhe shuma e mbetur do të paguhet nga sigurimi i automjetit.

Saranda është një nga vendet më të nxehta turistike në Shqipëri, ku qyteti ka pësuar një zhvillim të madh në rreth 20 vitet e fundit. Saranda është shtëpia e disa prej plazheve më të paharrueshme në Shqipëri, ndërsa vendi i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s në Butrint ndodhet pak jashtë Sarandës dhe ia vlen të vizitohet gjithashtu. Kalaja e Lekursit është një nga vendet më të mira për të shkuar në Sarandë, me njerëz që dynden këtu për të shijuar perëndimin e diellit mahnitës. Saranda ndodhet në një udhëtim të shkurtër përgjatë detit Jon nga ishulli popullor grek i Korfuzit.

Përveç kësaj, makinameqerarinas.com.gr ofron makina me qira për të gjitha destinacionet në Shqipëri. Ne mund të ofrojmë oferta ekskluzive për ata që kërkojnë diçka të veçantë. Niveli i shkëlqyer i shërbimeve tona është rezultat i një përzgjedhjeje shumë të kujdesshme të makinave me qira në të gjithë Shqipërinë. Marrëdhënia afatgjatë me partnerët tanë, na mundëson të sigurojmë kushte të favorshme, përkushtim në ofrimin e shërbimeve dhe përfitime të konsiderueshme për klientët tanë. Edhe pse shumica prej nesh kanë makinën tonë, ka shumë raste kur mund të na duhet të marrim një makinë me qira për disa ditë, apo edhe muaj dhe do të ishte mirë në këto raste të njihnim 10 Këshillat për marrjen me qira të makinave. Ne shumicen e ketyre rasteve marrja me qera behet gjate pushimeve tona, por ka raste te tjera si p.sh nje udhetim i gjate me nje makine komode apo edhe per shkak te nje problemi teknik dhe si pasoje e vajtjes se vetures tone ne servise. .

Kryeqyteti i Shqipëria, Tirana do të jetë pikënisja për shumë njerëz që eksplorojnë vendet më të mira në Shqipëri. Qyteti është shtëpia e disa vendeve turistike që duhen parë, por xhamia e Et’hem Beut e shekullit të 18-të ia vlen të vizitohet. Njerëzit e Tiranës, si shumica dërrmuese e vendasve shqiptarë, janë jashtëzakonisht miqësorë dhe qyteti është jashtëzakonisht i përballueshëm, me ushqime dhe pije çuditërisht të shkëlqyera, të dyja shumë të lira. Sheshi Skënderbej është një nga vendet më të rëndësishme të Tiranës dhe këtu mund të gjendet edhe Muzeu Historik Kombëtar. Në zemër të sheshit Skënderbej – dhe si rrjedhim edhe në zemër të Tiranës – ndodhet një statujë e heroit kombëtar shqiptar historik Skënderbeu. botë. E vendosur në mes të Parkut Kombëtar të Llogarasë, rruga shkon në mbi 1000 metra mbi nivelin e detit dhe peizazhi do t’ju lërë pa frymë. Në krye të kalimit ka një gamë të mirë restorantesh, të cilat janë vende ideale për të shijuar disa nga pamjet më mahnitëse në Shqipëri. Vetë Parku Kombëtar i Llogarasë është shtëpia e kafshëve si shqiponja e artë, macja e egër evropiane dhe dreri. Një udhëtim me makinë nga Tirana në Sarandë duke marrë në Qafën e Llogarasë duhet të zgjasë disa orë, por lini shumë kohë shtesë për të ndaluar dhe për të bërë shumë fotografi.

Për të qenë këtu dhe për të lexuar këtë artikull, patjetër që jeni përballur me problemin me marrjen me qira të makinave dhe kartën tuaj të kreditit. Shumica e kompanive të makinave me qira e bëjnë një parakusht që klienti të ketë një kartë personale në mënyrë që të mund të marrë me qira. Fatkeqësisht edhe ne jemi gjendur në këtë pozitë të pakëndshme, pra të kërkojmë një kartë krediti nga klienti ynë dhe ai nuk e ka, si pasojë nuk vazhdojmë me marrjen me qira të një automjeti. Shiko shtesë info në makinameqerarinas.com.